Goomtee

Jeden z prvních letošních sběrů z oblíbené zahrady Goomtee. Pravidelně zakroucený nelámaný list s intenzivně bylinnou vůní s květovou složkou. Nálev světle žluté barvy a hebké květinové chuti se stopami bezu se sládnoucím pomalu doznívajícím aftertastem.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: DFF12
cena bez DPH: 313 Kč
cena vč. DPH: 360 Kč
novinka čerstvá sklizeň
ks

Zahrada Goomtee byla prvně osázena roku 1899 britským průkopníkem panem Henry Lennoxem. Nachází se mezi zahradami Jungpana a Castleton. Čajovníky typu china byly vysázeny na horských svazích ve výšce 1000-1800 m.n.m. Teploty jsou nižší až střední s velkorysými srážkami což zahradu činí ideální pro výrobu kvalitního čaje. Optimální umístění zahrady v kombinaci se střídajícími se mlhami a sluncem pomáhají vytvořit ideální podmínky pro pomalý růst, který je velmi nutný pro přírodní rozvoj kvality již v samotném listu.

Současné vedení s panem Ashok Kumarem v čele se zaměřuje především na zachování tradičního umění pěstování čaje a zavádění nejvyšších standardů výroby a vedení zahrady. Každý zpracovávaný lot čaje je sledován od sběru, přes zabalení až po finální prodej. Kompletní údaje s každé fáze výroby se zaznamenávají a generuje se vyčerpávající denní zpráva. Všechen čaj který opustí továrnu je tedy zcela zdokumentován. Počínaje použitým čajovníkem, sekce zahrady ze které pochází, nadmořská výška sběru, klimatické podmínky dne a parametry zpracování, včetně informací o zavadání, rolování a sušení.

Při pohledu dolů ze zahrady Goomtee lze vidět zahradu Jungpana níže.

místo: Darjeeling
zahrada: Goomtee
sběr: první (jarní) sklizeň 2018 (FF, First Flush)
označení: Spring Oolong, lot EX-2, baleno 16.března 2018