Lung Ching Shi Feng

"Dračí studna ze Lvího vrcholku" - Podle tradičního čínského nazírání má pravý Long Jing mít čtyři vlastnosti (nebo čtyři poklady) - jasně zelenou barvu, hustou vůni, nasycenou chuť a nádherný tvar.

Náš Shi Feng má všechny tyto vlastnosti v hojné míře. Abyste si lépe vychutnali nejen chuť, ale také vzhled tohoto proslulého čaje, doporučujeme použít k přípravě skleněné konvičky či vysoké sklenice. Čaj se zalívá vodou kolem 80-85 °C. Zacházet s čajem by se mělo opatrně, lepší je připravit jej jemnější pro zachování jeho jemné sýté vůně.

dostupnost: Skladem
Kód zboží: E509
cena bez DPH: 335 Kč
cena vč. DPH: 385 Kč
ks

Lung Ching nebo také Long Jing 龙井 je světově proslavený & velmi dobře známý čaj, typický pro svůj nezaměnitelný vzhled. Během zpracování v rámci jednoho z prvních kroků výroby (Sha Qing) se lístky čaje ručně splošťují/tvarují na wok pánvích zahřívaných zespodu dřevem. Díky tomuto specifickému postupu vznikne čaj s typicky plochými lístky. Dračí studna pochází z vesnice Long Jing (odtud název) v provinci Če-ťiang z oblasti Západního jezera (Xi Hu).

Shi Feng 狮峰 neboli Lví vrcholek poukazuje na čaje pocházející z oblasti hory stejného jména, případně na kvalitu/třídu čaje (více viz výše odkazovaný článek).

provincie: Če-ťiang
místo: Shi Feng (Lví vrcholek)
sběr: 15.dubna 2018
charakter: sytě ovocný & svěží