Teanet 2012 Cha Tou Zhuan Cha 250g

Nálev temně červené barvy a nasládlé vůně. Chuť je až smetanově hladká a přesto plná, komplexní, příjemně osvěžující a nasládlá s dlouhou vydrží na mnoho a mnoho nálevů.

K výrobě byly použity cha tou z produkce pu-erhů naší edice z Wu Liang Shan 2012. V tomto případě byly cha tou před slisováním silněji napařeny a až poté slisovány. Díky tomu téměř nelze rozpoznat původní 'čajové hlavy' použité k lisování. Na druhou stranu ale z čaje dostaneme maximum, neboť cha tou se obvykle ani po mnoha zalitích samy od sebe nerozpadnou.

zobrazit více
Dostupnost
Poslední kusy
Výrobce
Orijin Tea Orijin Tea
Kód produktu
D427
Původní cena
(Sleva )
Cena bez DPH
528,93 Kč
Cena vč. DPH
640 Kč

Cha Tou 茶头 neboli 'čajové hlavy' (či nugetky, hrudky ap.) je v Číně zcela běžne známý a lehce dostupný druh tmavého (shu) pu-erhu který vzniká samovolně důsledkem působení tlaku a tepla na dnech hromad čaje při procesu wo dui ('vlhčení hromádek').

Na konci tohoto post-fermentačního procesu se čaj třídí dle velikosti a kvality. Tyto samovolné shluky listů ze spodních částí hromad které jsou poměrně větší a těžší než zbytek se pak velmi snadno vytřídí. Většina producentů pu-erhu je cíleně shromažďuje (někdy i více let po sobě) a poté je prodává zvlášť, v sypané nebo lisované formě

původ: Yunnan
místo/zahrada: Wu Liang Shan 无量山
sběr/rok výroby: jaro 2012
označení/receptura: 100% Cha Tou 茶头